Strona główna / Realizacje / Boiska mobilne / Piłkarska Akademia Przedszkolaka

Piłkarska Akademia Przedszkolaka

„Piłkarska Akademia Przedszkolaka” projekt realizowany przez APN GKS Tychy jest wzorcowym przykładem tego w jaki sposób prowadzić zajęcia piłkarskie z przedszkolakami i w jaki sposób wykorzystywać do tego mobilne boisko „GolBox”. Przekonywał o tym skutecznie jej prezes, Marcin Kuśmierz, podczas konferencji szkoleniowej dla trenerów, zorganizowanej w hali miejskiej w Tychach przez APN GKS Tychy w dniu 09 lutego 2013.

Prezes Marcin Kuśmierz zaprezentował ideę oraz realizację projektu „Piłkarskiej Akademii Przedszkolaka”, który miał swoją inaugurację we wrześniu 2012. Ważnym elementem projektu było i jest boisko „GolBox”, z którym organizatorzy projektu udawali się bezpośrednio do przedszkoli, a także z pomocą, którego organizowali festyny piłkarskie dla maluchów. Wysiłek został nagrodzony – dzięki tym działaniom i wykorzystaniu boiska „GolBox” organizatorzy wzbudzili ogromne zainteresowanie przedszkolaków i ich rodziców zajęciami sportowymi i piłkarskimi, czego rezultatem było wstąpienie w szeregi Akademii w ciągu 3 miesięcy, ponad 70-cioro dzieci w wieku przedszkolnym. Takiego efektu nie udało się uzyskać wcześniej tradycyjnymi metodami typu rozwieszanie plakatów, czy ogłoszeń na stronie internetowej. Skuteczność działania potwierdziła dwie zasadnicze funkcjonalności boiska GolBox: szkoleniową i marketingową. Szkoleniową, bo przedszkolaki bardzo chwaliły sobie zajęcia na GolBox-e. Marketingową, bo przyjęcie takiej ilości przedszkolaków w szeregi Akademii, nie jest tylko efektem szkoleniowym, ale także konkretnym przykładem skuteczności działań marketingowych właśnie.

Po prezentacji przedstawiającej realizację projektu „Piłkarskiej Akademii Przedszkolaka” w APN GKS Tychy, nastąpił pokaz praktycznych zajęć z przedszkolakami, które zostały podzielone na dwie grupy (grupa 1- „kucharze od pizzy”, grupa 2- „gracze komputerowi”), które naprzemiennie uczestniczyły w zajęciach wewnątrz oraz na zewnątrz boiska „GolBox” rozstawionego na hali. Zarówno prezentacja Prezesa APN GKS Tychy Marcina Kuśmierza, jak i pokaz zajęć praktycznych z przedszkolakami, poprowadzony przez trenerów Jarosława Ziembę oraz Remigiusza Smolińskiego, zostały z dużym zainteresowaniem przyjęte przez uczestników konferencji.

Scroll to Top
Scroll to Top