Strona główna / Realizacje / Boiska mobilne / Dni Pleszewa na boisku GolBox

Dni Pleszewa na boisku GolBox

W sobotę 30 czerwca w ramach „Dni Pleszewa” zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury w Pleszewie oraz spółkę „Sport Pleszew Sp. z o.o.” odbył się turniej piłkarski dla dzieci pod nazwą „Euro Junior Cup”.

Turniej został przeprowadzony na mobilnym boisku „GolBox”, zainstalowanym w tym celu na pleszewskim rynku.

Za merytoryczną stronę przebiegu turnieju odpowiadali trenerzy z „Akademii Reissa”, którym liderował trener Tomasz Zawada. Jak podkreślali organizatorzy, turniej skierowany do przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym z klas 1-3, był tylko pretekstem do wspaniałej zabawy piłkarskiej dla dzieci i to było jego głównym celem – wszyscy byli zwycięzcami.

Turniej „Euro Junior Cup” w Pleszewie to kolejna impreza piłkarska dla dzieci, zorganizowana na boisku „GolBox”, wpisująca się idealnie w filozofię programu „GolBox – mój pierwszy gol”. To, co wyróżniało od strony organizacyjnej „Euro Junior Cup”, spośród dotychczasowych imprez piłkarskich dla dzieci, przeprowadzonych na boiskach „GolBox”, to używanie w przypadku meczów i zajęć z przedszkolakami piłek z gąbki, a w przypadku dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej piłek do siatkówki plażowej. W obu przypadkach sprawdziło się to znakomicie, a przypomnijmy, że takie rozwiązania są rekomendowane przez organizatorów programu „GolBox – mój pierwszy gol” – dzieci nie powinny używać i grać zbyt ciężkimi dla nich piłkami.

Uwagę zwracała również bardzo duża liczba dziewczynek biorących udział w turnieju oraz zorganizowanych w jego ramach konkursach piłkarskich. W sumie w turnieju, w konkursach i zabawach piłkarskich wzięło udział ponad 200 dzieci, którym towarzyszyli rozemocjonowani rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, jednym słowem całe rodziny.

Wszystkim organizatorom turnieju „Euro Junior Cup” gratulujemy znakomicie przeprowadzonej zabawy piłkarskiej.

Scroll to Top
Scroll to Top