Strona główna / Realizacje / Boiska mobilne / Racot – konferencja dla trenerów

Racot - konferencja dla trenerów

Już po raz trzeci ‘Piłkarski Klub Sportowy RACOT’, zorganizował konferencję dla trenerów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku tematem przewodnim była ‘Piłka Nożna dzieci i młodzieży’. Konferencja zorganizowana została na zasadzie bloków szkoleniowych, dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, składających się z prezentacji praktycznych zajęć treningowych.

Pierwszy blok szkoleniowy poświęcony był szkoleniu dzieci w wieku przedszkolnym i składał się z dwóch części:
1.prezentacji projektu „Piłkarska Akademia Przedszkolaka” w APN GKS Tychy jako propozycji pracy z przedszkolakami na bazie mobilnego boiska GolBox, prowadzący Prezes Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy Marcin Kuśmierz,
2.praktycznej prezentacji zajęć pokazowych z przedszkolakami (4-7 lat) w ramach „Piłkarskiej Akademii Przedszkolaka” w APN GKS Tychy na mobilnym boisku „GolBox”, prowadzący Trener Koordynatora ds. Szkółek Partnerskich APN GKS Tychy Jarosław Ziemba.

Całość prelekcji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych trenerów, przybyłych w liczbie ponad 300. Bardzo interesującą i inspirującą wiadomością jaką przekazał uczestnikom prezentacji Prezes Marcin Kuśmierz, była informacja o tym, że w ciągu pierwszych 3 miesięcy funkcjonowania „Piłkarskiej Akademii Przedszkolaka” w ramach APN GKS Tychy, dzięki wykorzystywaniu podczas zajęć z dziećmi mobilnego boiska „GolBox”, udało się pozyskać ponad sześćdziesięcioro (60) dzieci – małych piłkarzy, którzy rozpoczęli systematyczne zajęcia w Akademii. Tak więc nie tylko od strony szkoleniowej, ale także od strony marketingowej i biznesowej, mobilne boisko „GolBox” zakupione wiosną tego roku przez APN GKS Tychy, zwróciło się już z nawiązką.

Cała konferencja stała na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym, a szczególne słowa uznania i podziękowania należą się Prezesowi „PKS Racot” p.Dawidowi Dominiczakowi, który z pasją i zaangażowaniem zorganizował ją i czuwał nad sprawnym przebiegiem.

Scroll to Top
Scroll to Top